Zaregistrujte sa

ALOE VERA - zázrak prírody

ALOE VERA
Ľalia púšte: Liečivý zázrak uzdravuje

Šťava z listov nenápadnej rastliny aloe vera má viac ako 200 účinných látok.  Mnohí ju považujú za zázrak.

Aloe vera sa pripisujú zázračné účinky.

Táto rastlina, ktorú mnohí považujú za zázrak, je trochu pichľavá a nie príliš nápadná, no jej šťava má niečo do seba. Obsahuje totiž viac ako 200 účinných látok.

Priaznivé účinky Aloe vera na ľudský organizmus sú nespočetné – aktivuje látkovú premenu, podporuje očistné procesy v organizme, vyrovnáva kyslosť tela a tým vlastne posilňuje jeho samoliečiace schopnosti. Antibakteriálne účinky robia z tejto rastliny ideálny prostriedok proti všetkým druhom zápalových chorôb. Odborníci Aloe vera nazývajú fantastickým koktailom s množstvom farmaceuticky účinných látok, pomocou ktorých sa dá liečiť viac ako sto chorôb či urýchľovať iné terapie.

Tekuté tajomstvo

Šťava z Aloe vera obsahuje okrem iného vitamíny (A, B1, B2, B6, B12, C, E), minerály (vápnik, fosfor, draslík, sodík, chlór, ale aj mangán, meď, zinok či chróm), aminokyseliny (osem pre život nevyhnutných aminokyselín) a tiež dôležité enzýmy. Okrem vonkajšieho použitia sa podáva vnútorne, pôsobí posilňujúco, oživujúco a výborne dopĺňa dennú stravu. V niektorých prípadoch sa aloa používa aj ako liečivý prostriedok pri hepatitíde, astme a kožných chorobách ako akné, neurodermatitída a psoriáza. Výborné výsledky vykazuje aj ako prvá pomoc pri sennej nádche. Lekári toto tajomstvo vysvetľujú tak, že šťava z Aloe vera blokuje, podobne ako antihistaminikum, prenosné látky, ktoré spúšťajú alergiu. Celkový pozitívny účinok sa dosahuje vďaka súhre množstva rôznorodých látok, ktorých sila sa ich súčinnosťou umocňuje. Výsledkom je tlmenie bolesti a posilňovanie imunitného systému.

Ako pomáha

Znižuje krvný tlak a hladinu cholesterolu:
3x dene si dajte 20ml šťavy z aloy – ráno na obed a večer vždy pred jedlom.

 

Podporuje črevnú mikroflóru, viaže škodlivé látky:
Urýchľuje hojenie rezných rán: 
na ranu dajte trošku šťavy z aloy, alebo si z nej urobte bandáž.

Tlmí bolesti pri popáleninách: 
na postihnuté miesto naneste šťavu z aloy.

Potláča herpes na perách:
na miesto vzniku si viackrát denne zľahka naneste čistú šťavu z aloy.

Pomáha pri uštipnutí hmyzom:
štípanec natrite čerstvou šťavou alebo naň priložte šťavou nasiaknutý vatový tampón.

Zmierňuje tvorbu lupín: 2 PL čerstvej šťavy z aloy dajte do lavóra s vodou a po poslednom opláchnutí umytých vlasov si do roztoku namočte pokožku hlavy na 3 minúty.

Upokojuje a osviežuje

Starostlivosť a regenerácia
Šťava z aloy alebo výrobky z tejto šťavy sú doslova balzamom pre namáhanú pokožku.

Svieže nakopnutie 
Produkty pre starostlivosť o telo a pleť, ktoré obsahujú Aloe vera,  napínajú a omladzujú pokožku.